Reklamné predmety
                                       
Reset filtra

Kategórie:

Značka:

 

DomovPotlač

Prehľad najbežnejších spôsobov brandingu

Sublimácia

Je technika transférovej tlače pri ktorej sa prenáša grafika na polymérny substrát. Uskutočňuje sa prostredníctvom tlačiarne na prenosový papier za použitia špeciálnych sublimačných farieb. Výsledná tlač má živé farby. Technika je šetrná k životnému prostrediu.

Živicová samolepka (doming)

Využíva sa tam, kde sa nedá aplikovať iná metóda tlače vzhľadom na podkladový materiál. Vhodná je aj pre branding "kusoviek". Tlač sa realizuje digitálne, alebo sieťotlačou pri väčších nákladoch.
Samolepka

Samolepka

Využíva sa tam, kde sa nedá aplikovať iná metóda tlače vzhľadom na podkladový materiál. Vhodná je aj pre branding "kusoviek". Tlač sa realizuje digitálne, alebo sieťotlačou pri väčších nákladoch.
Digitálna potlač

Digitálna potlač

Digitálna tlač je metóda priameho transferu obrazu na reklamný predmet prostredníctvom tlačiarne. Dá sa použiť pre papier, plast, textil, sklo, keramiku apod. Technológia  nevyžaduje rôzne predprípravné fázy, výrobu predlôh, šablón, matríc. Je šetrná k životnému prostrediu.
Digitálny transfér

Digitálny transfér

Je vhodný hlavne pre malé série nakoľko nie je náročný na prípravu tlače. Nevýhodou je citlivosť na pranie a opotrebenie. Vhodný hlavne na svetlé tkaniny.
Transfér

Transfér

Tlač je zabezpečená klasickou sieťotlačou. Nepotláča sa však priamo materiál ale prenosové médium. Aplikuje sa zažehlením pod veľkým tlakom a teplom. Transfér je vhodný hlavne pre zložité motívy alebo komplikované predmety, ktoré nie je možné potláčať priamo. Napríklad cestovné tašky.
Vypalovanie

Vypaľovanie

Technológia vhodná pre sklo a keramiku, Motív sa najprv vytlačí sieťotlačou na prenosový papier. Následne sa odmočí, stiahne z prenosového papiera a umiestni na povrch. Po vysušení sa predmet vypáli v peci, čím sa farba vpečie do povrchu. Metóda je veľmi trvácna.
Sieťotlač

Sieťotlač

Priama tlač na textil. Cenovo výhodná pri vyšších množstvách. Farby majú vysokú sýtosť a trvácnosť. Nevýhodou je náročnejšia príprava tlače, ktorú treba robiť pre každú farbu samostatne. Tlač sa realizuje postupným nanášaním farieb. Preto je aj cena úmerná počtu farieb.
Rotačná sieťotlač

Rotačná sieťotlač

Priama tlač na pevné povrchy kruhového tvaru. Najčastejšie sa využíva pri perách, pohároch a hrnčekoch. Oproti tampoprintu dokáže potlačiť až 75% obvodu. Väčší nános farby znamená dlhšiu životnosť tlače.
Tamopribt

Tampoprint

Najvhodnejší je pre povrchy z plastu, dreva a papiera. Princípom je prenos farby zo štočku (klišé) na dekorovaný povrch pomocou silikonového tampónu. Vie sa prispôsobiť aj nerovnému povrchu (telo pera). Jedná sa o lacnú, rýchlu a trvácnu technológiu.
Vyšívanie

Vyšívanie

Technológia vhodná pre textilné výrobky ako sú tričká, polkošele, bundy, tašky. Príprava výšivky spočíva v naprogramovaní loga. Výšivka je trvácna a odolná voči praniu aj namáhaniu. Pôsobí exkluzívnejšie ako sieťotlač alebo transfér.
Gravírovanie laserom

Gravírovanie laserom

Vhodné na produkty z kovu, skla, dreva a niektoré plasty. Logo sa vypaluje laserovým lúčom priamo do povrchu. Výsledné sfarbenie gravírovanej plochy je dané štruktúrou materiálu. Je veľmi trvácna a prakticky neodstranitelné.
Ražba

Razba

Vhodná pre brandovanie kože, koženky a papiera. Jedná sa o vtláčanie štočku s logom do povrchu za pôsobenia tepla a tlaku. Pre každý rozmer loga je nutné vyrobiť samostatný štočok, čo výrazne ovplyvňuje cenu technológie.

Foto : More Than Gifts cataloque 2020

Copyright 2011 - 2024 © Sparks.sk